Ceceba

Plusman in gesprek met...Ceceba!

Ceceba is een Duits familiebedrijf dat is opgericht in 1893 door Carl Christian Schäfer. De naam van het merk Ceceba is afgeleid van de initialen van Carl Christian, gecombineerd met een verwijzing naar de stad Balingen waar het bedrijf is gevestigd: Ce Ce Ba. Carl Christian is de overgrootvader van de huidige CEO van Ceceba. En nu ook zijn dochter in het bedrijf werkt, is inmiddels de vijfde generatie Schäfer toegetreden tot het bedrijf. Wij spraken de International Sales Manager van Ceceba, Sonja Pijpers, over het merk. Zij ervaart Ceceba als een traditioneel familiebedrijf waarin de menselijke waarde een belangrijke rol speelt. Sonja vertelde ons over de ontwikkelingen binnen het bedrijf en over de initiatieven die het bedrijf neemt op het gebied van duurzaamheid. 

Het merk Ceceba is gespecialiseerd in grote maten ondergoed en nachtmode. Ceceba wil in de toekomst nog meer de nadruk gaan leggen op hun grote maten collectie, omdat het merk vindt dat het belang van goede onder- en nachtmode voor de man met een grote maat onderbelicht wordt. Kwalitatieve ondermode met een goede pasvorm is volgens Ceceba namelijk erg belangrijk. Sonja: “Ondergoed is een belangrijk onderdeel van een outfit. Het bepaalt namelijk voor een groot deel hoe de rest van je kleding zit of valt. Het is de basis van een mooie look.” Ceceba steekt daarom veel tijd in het ontwikkelen van zo comfortabel mogelijk ondergoed, dat aangenaam draagt. 

Zowel op het gebied van designs als van stoffen, blijft Ceceba innoveren

Ceceba blijft op zoek naar innovaties om hun collectie te verbeteren, zowel als het gaat om stoffen als om designs. Een groot succes is de nieuwe Convex onderbroek van Ceceba. Het viel het merk op dat bij bovenkleding gebruik wordt gemaakt van zogenoemde convex maten, oftewel buikmaten in het geval van herenpantalons. In het design is gebruik gemaakt van een bepaalde radius, waardoor de broek onder de buik valt in plaats van erover. Bij ondergoed was dat (nog) niet het geval en dat kon anders vond Ceceba. Daarom ontwikkelde het merk de Convex onderbroek, zodat het ondergoed aansluit op de bovenkleding. Sonja: “Zowel onze Convex slip als onze Convex boxer zijn een groot succes. Wij hebben dit concept nog nergens anders gezien, dus wij denken dat wij hierin uniek zijn. Vooral onze klanten met een grote maat vinden het convex design zeer aantrekkelijk en zijn erg tevreden.” Een ander innovatief model uit de Ceceba collectie is de Cycling Pants onderbroek. Dit model is geïnspireerd op een fietsbroek en heeft wat langere pijpen dan een regulier model boxershorts. Sonja: “We zien dat veel mannen dit model erg aangenaam vinden. Vooral mensen die wat sneller transpireren of last hebben van irritatie in de liezen, hebben vaak baat bij een model onderbroek met langere pijpen. We hebben dit model zowel in uni als met leuke prints.” 

Ook qua stoffen blijft Ceceba altijd op zoek naar nieuwe mogelijkheden. Zo heeft het merk de Klima Activ collectie geïntroduceerd. Sonja: “De Klima Activ lijn is een collectie die bestaat uit 60% katoen en 40% micropolyester. De stof voelt heel zacht aan en hoef je eigenlijk niet te strijken als hij uit de was komt. Daarnaast transporteert de stof vocht heel goed en we zien dat deze collectie met name in Zuid-Europa populair is. We zijn altijd op zoek naar nieuwe kwaliteiten, zodat we een zo breed mogelijke collectie kunnen bieden. Voor ieder wat wils”.

Ceceba & duurzaamheid

Ceceba wil zich profileren als groen, misschien wel het groenste, merk en blijft innoveren op het gebied van duurzaamheid. De productie van de kleding van Ceceba is al volledig CO2 neutraal en de volgende stap is duurzame verpakkingen. “Nu zit er nog een klein deel kunststof in onze verpakkingen. Dat gaat er helemaal uit,” aldus Sonja. Zowel de boxershorts als de pyjama’s van Ceceba zullen vanaf 1 juli worden verpakt in volledig recyclebare dozen zonder kunststof. Daarnaast is Ceceba bezig om zowel de Never Out Of Stock (NOS) collectie als de seizoenscollectie voor het grootse deel van duurzame materialen te maken, zoals gerecycled polyester en gecertificeerd katoen. Het merk heeft al zwembroeken van gerecycled polyester en onderbroeken van biologisch katoen in de collectie, maar dit aantal zal in de toekomst dus steeds meer groeien. 

CC-Green200
Ceceba bijen - CECEBEE

Het moge duidelijk zijn, Ceceba besteedt veel aandacht aan mens, dier en milieu. Het bedrijf vindt het behoud van natuur erg belangrijk. Ceceba richt zich niet alleen op winstmaximalisatie maar ook op de vraag hoe we er met zijn allen voor kunnen zorgen dat we onze verantwoordelijkheid nemen en de wereld zoals hij nu is kunnen behouden voor het nageslacht. Eén van de initiatieven die Ceceba onderneemt, zijn de 200.000 bijen op het dak van het bedrijf. Medewerkers en klanten kunnen de bijen via camera’s volgen en zelfs CeCeBee honing kopen. Sonja: “De bij is van groot belang, niet alleen voor de natuur maar ook voor de mens. Met dit soort initiatieven proberen we als onderneming te zorgen voor een bewuste omgang met de aarde. Een belangrijke drijfveer van onze CEO is: behoud wat we hebben.” De medewerkers van Ceceba worden zelf ook getraind om bewust bezig te zijn met hun eigen ecologische voetafdruk. Iedereen in het bedrijf draagt zijn steentje bij aan een duurzame toekomst.

Ceceba bij Plusman

In de Plusman.nl webshop vind je grote maten herenkleding in allerlei designs. Van modieuze prints tot stijlvolle klassieke ontwerpen. Prints worden steeds populairder, ook in het segment van grote maten herenkleding. Sonja: “Wij zien dat ook de man met een grote maat steeds meer voor prints durft te gaan. We houden bij het ontwerpen van onze grote maten kleding rekening met welke prints het meest geschikt zijn voor onze grote maten collectie. We gaan op zoek naar een ontwerp waarin pasvorm en print goed op elkaar aansluiten. En daar zijn we denk ik heel goed in geslaagd.” Ook vertelt Sonja ons dat ze blij is met initiatieven zoals Plusman. “Grote maten kleding is door webshops zoals Plusman veel toegankelijker en makkelijker vindbaar geworden. Wij vinden het als merk erg leuk dat Plusman durft te kiezen voor uitgesproken designs. Onze NOS collectie bestaat meer uit uni items, terwijl onze seizoenscollectie wat gedurfder is. Plusman kiest vaak voor artikelen uit onze seizoenscollectie en biedt ons als merk daarmee de kans om onze volledige collectie te laten zien en niet alleen maar onze NOS collectie. Dat waarderen wij zeker.”